42ترفند ریز و مفید در ویندوز XP، رجیستری و آفیس

هم اکنون قصد داریم به معرفی 42  ترفندریز و کوچک اما کاربردی و کارآمد در محیط ویندوز XP و رجیستری بپردازیم. ترفندهایی که دانستن هر یک از آنها شما را در کار با محجیط ویندوز حرفه ای تر خواهد کرد. این ترفندها در 3 قسمت معرفی خواهند شد. هم اکنون قسمت سوم ترفندها را شامل 17 ترفند بررسی خواهیم کرد.


26. برای تغییر اندازه و محل جداول در
Word چه باید کرد؟
راه حل ساده برای آن فشار دادن دکمه
Alt و نگهداشتن آن است و سپس می توان با مکان نما و یا اندازه جدول خاص را تغییر داد.

27. چگونه می توان طراحی ها و اشکال مختلفی را برای اسناد ورد در نظر گرفت؟
ورد این امکان را به کاربر می دهد که متون را با توجه به مطالب و ویژگی های آن تنظیم و صفحه آرایی کرد . برای این کار از منوی کار گزینه
format و سپس Design را کلیک کنید . در اینجا می تواند یکی از شماهای مورد نظر را انتخاب کنید. بعضی از انواع طراحی را نیز می توانید در Cd مخصوص نصب Office پیدا کنید.

28. چگونه می توان محتویات هر سلول (
Cell ) در اکسل را کپی کرد و چگونه می توان بر هر سلول عملکرد تعریف کرد؟
در
Excel XP می توان برای هر سلول علامت گذاری شده یک عملکرد خاص تعریف کرد . مثلا اگر گزارش طی یکسال به 365 قسمت تقسیم شده باشد می توانید نتایج هر روز را ببینید . مثلا می توانید عدد 365 را در یک سلول تایپ کرده و سپس این سلول را با Ctrl+C کپی کنید . سپس در منوی Edit گزینه Paste Special را انتخاب کنید، عملکرد خاص را برای آن عدد تعریف کنید و سپس OK را فشار دهید.

29. چگونه می توان فقط سلول های محتوی یک اعداد را کپی کرد؟
وقتی که بخواهیم در یک ورقه (
Sheet) فرمول ها پاک شود و فقط اعداد کپی شود باید Ctrl+A را فشار دهید تا مقادیر علامت گذاری شود و سپس Ctrl+C را فشار دهید. در این حالت گزینه Edit وسپس Raste Special را کلیک کنید . دکمه OK را فشار دهید.

30. چگونه می توان سایت های وب را وارد
Excel نمود؟
اطلاعات تجاری و سایر اطلاعات عددی جدید را می توان بدون هیچ مشکلی وارد اکسل کرد و در جداول خاصی اضافه(
Insert) کرد. آنهایی را که از اینترنت می خواهید کپی شوند انتخاب کنید و Ctrl+C را فشار دهید . و سپس Excel باز کنید و گزینه Paste را از Edit کلیک کنید و گزینه وب را انتخاب کنید . در پنجره بعدی بر روی کارت زرد رنگ کلیک کنید و گزینه Import را کلیک کنید.

31. چگونه می توان از روی اطلاعات اکسل، جداول
Word را بروز کرد؟
شما می خواهید در یک سند
Word جداول طراحی شده، بروز شوند، برای اینکار جداول مورد نظر در اکسل را انتخاب کنید و آنها را با Ctrl+C کپی کنید. در Word به منوی Edit رفته و گزینه Paste را انتخاب کنید وسپس گزینه Paste As Hyperlink را انتخاب کنید.

32. چگونه می توان نمای
Outlook XP را بسیار کوچک کرد؟
وقتی که پنجره فرستادن نامه (
Mail) باز است نرم افزار Outlook جای زیادی را در نمایشگر می گیرد . برای کاهش اندازه این پنجره و اینکه در کنار ساعت قرار بگیرد در ریجستری اطلاعات زیر را پیدا کنید:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Office\10.0\ Outlook\Preferences

و در آنجا ارزش عددی DWORD را تغییر دهید و عدد را 1 قرار دهید به نام Mintotray به آن بدهید.

33. چگونه می توان یک آلبوم عکس با استفاده از
Power Point ایجاد کرد؟
ابتدا در منوی کار گزینه
Insert را کلیک کنید و سپس گزینه Picture و New Photoalbum را انتخاب کنید و تصاویر را ازاسکنر و یا بوسیله دیگری انتخاب کنید تا تصاویر در محل مورد نظر قرار گیرد . د این حالت می توانید میزان رنگ و تصاویر را نیز مشخص کنید وسپس گزینه Album Layout و سپس Picture Layout را کلیک کنید و تصاویر را پشت سر هم بچینید.

34. چگونه می توان نرم افزار
Nero 5.5 را سریعتر ظاهر کرد؟
برای این کار در منوی
Start گزینه Control Panel را انتخاب کنید و سپس گزینه Administrative را انتخاب کنید و گزینه IMAPI CD-Burning COM Service را دو بار کلیک کنید وگزینه Disable را انتخاب کنید و دکمه End را فشار دهید.

35. چگونه می توان کارایی
Media Player 9 را افزایش داد؟
برنامه هایی وجود دارد که برای نمایش فیلم ها از
Media Player نیز بهتر عمل می کنند. و بدین جهت بسیاری افراد از نرم افزارهای دیگری استفاده می کنند.
برای افزایش کارایی این نرم افزار در منوی آن گزینه
Tools را انتخاب کنید و سپس Options را کلیک کنید و در گزینه Data Format گزینه فرمت سایر فایل ها را از حالت انتخاب درآورید و OK را فشار دهید.

36. چگونه می توان کارایی
MediaPlayer 9 را بدون اعلان و نمایش صفحه چند رسانه ای شروع کار با Media Player باز کرد؟
هر وقت که
Media Player را باز می کنید صفحه اعلان چند رسانه ای ها ظاهر می شود و چند لحظه ارتباط با اینترنت بیشتر طول می کشد. برای محو این صفحه گزینهtools را انتخاب و Options را کلیک کنید  و سپس در قسمت Player گزینه StartPlayer In Media Player را از حالت انتخاب در بیاورید و سپس کلید OK را فشار دهید.

37. چگونه می توان گزینه نظارت بر پوشه (
Folder Supervise) را در Media Player 9

/ 0 نظر / 21 بازدید